загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
Ф.Н.Філіна, І.А.Толмачев. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: відповіді на всі спірні питання, 2008 - перейти до змісту підручника

Глава 12. ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ СТАВКИ 0 ВІДСОТКІВ

загрузка...
Автори книги вважають, що в ст. 165 НК РФ наведено вичерпний перелік документів, які потрібно подати до податкової інспекції для підтвердження застосування ставки ПДВ 0 відсотків. Є приклади судових рішень, які підтверджують такий підхід (Постанова ФАС Північно-Західного округу від 23.01.2006 N А56-46644/04, Постанова ФАС Північно-Кавказького округу від 22.11.2006 N Ф08-5928/2006-2472А у справі N А63-12268 / 2004-С4, А63-12533/2004-С4).

Чи потрібно одночасно з експортної декларацією здавати в інспекції документи, що підтверджують відрахування по придбаних експортних товарах? Податковий кодекс не містить норми, яка зобов'язує одночасно з експортної податковою декларацією подавати документи, що підтверджують відрахування по придбаних експортним товарам.

Судова практика і автори виходять з того, що платник не зобов'язаний одночасно з експортною декларацією подавати документи, що підтверджують відрахування із взаємин з російськими постачальниками. Наприклад, в Постанові Президії ВАС РФ від 18.07.2006 N 1744/06 у справі N А40-9620/05-98-110 суд вказав, що гл. 21 НК РФ не містить положень, які обов'язок платника податків одночасно з податковою декларацією за податковою ставкою 0 відсотків подавати до податкового органу обгрунтовують податкові відрахування первинні документи по взаємовідносинам з російськими постачальниками товарів (робіт, послуг).

Аналогічні висновки містять: Постанова Президії ВАС РФ від 13.03.2007 N 15557/06 у справі N А40-71609/05-108-393, Постанова Президії ВАС РФ від 13.03.2007 N 15311/06 по справі N А40-12145/06-76-118, Постанова Президії ВАС РФ від 13.03.2007 N

14385/06 у справі N А45-12574/05-3/487.

У Постанові ФАС Московського округу від 10.10.2006, 17.10.2006 N КА-А40/9790-06 у справі N А40-66574/05-112-193 суд відхилив як необгрунтований аргумент інспекції про те , що суспільством не представлені платіжні документи на підтвердження оплати рахунків-фактур. Подання зазначених документів одночасно з документами на підтвердження правомірності застосування податкової ставки 0 відсотків з ПДВ не є обов'язком платника податків за правилами ст. 165 НК РФ. При наявності сумнівів у достатності та комплектності поданих документів інспекція була вправі запросити в порядку ст. 88 НК РФ додаткові документи, в тому числі платіжні документи, чого нею зроблено не було.

У Постанові ФАС Московського округу від 05.02.2007, 07.02.2007 N КА-А41/100-07 у справі N А40-К2-8977/06 суд вказав, що норми гл. 21 НК РФ, що регулюють порядок та умови отримання податкових відрахувань у зв'язку з експортом товарів, не передбачають обов'язку платника податків одночасно з декларацією за ставкою 0 відсотків представляти документальне обгрунтування відрахувань.

Аналогічні висновки містять: Постанова ФАС Московського округу від 27.11.2006, 29.11.2006 N КА-А40/11510-06 у справі N А40-20970/06-107-154, Постанова ФАС Московського округу від 26.10.2006, 30.10.2006 N КА-А40/10483-06 у справі N

А40-81212/05-140-540.

Яка відмітка на ВМД свідчить про початок обчислення 180-денного терміну (п. 9 ст. 165 НК РФ)? Відповідно до п. 9 ст. 165 НК РФ для підтвердження обгрунтованості застосування податкової ставки 0 відсотків документи подаються в строк не пізніше 180 календарних днів з дати поміщення товарів у митний режим експорту. Відповідно до п. 3 ст. 157 ТК РФ днем ??поміщення товарів у митний режим вважається день випуску товарів митним органом.

Чи вважається право на застосування ставки ПДВ 0 відсотків підтвердженим, якщо платник податків усунув порушення, виявлені при первісному поданні документів (п. 9 ст. 165 НК РФ)?

Платник податків має право повторно (після усунення порушень) подати документи, що підтверджують право на застосування ставки ПДВ 0 відсотків. У Листі Мінфіну Росії від 18.01.2006 N 03-04-08/14 фінансове відомство роз'яснює, що суми ПДВ, не відшкодовані платнику податку через порушення в оформленні документів, можуть бути відшкодовані до закінчення трьох років після закінчення податкового періоду, за який подавалася дана декларація. Для цього в інспекції потрібно подати декларацію та документи, що підтверджують обгрунтованість застосування ставки ПДВ 0 відсотків. У Листі УМНС Росії по м. Москві від 28.04.2003 N 11-10/22870 "Про порядок донарахування ПДВ і пені у разі відмови у відшкодуванні податку" роз'яснено, що якщо платник податків до закінчення 180 днів від дати поміщення товарів у митний режим експорту , транзиту, переміщення припасів представить до податкового органу документи, що не відповідають пропонованим до них Кодексом вимогам, то податковий орган у разі винесення рішення за підсумками камеральної податкової перевірки до закінчення зазначеного терміну приймає рішення про відмову у відшкодуванні сум ПДВ без нарахування платнику податків сум ПДВ та пенею . При цьому, усунувши допущені порушення, організація має право повторно подати до податкового органу документи, передбачені ст. 165 НК РФ, з метою підтвердження правомірності застосування податкової

80

ставки 0 відсотків і податкових відрахувань. При цьому податковий орган зобов'язаний у порядку, встановленому ст. 176 НК РФ, здійснити їх перевірку і винести відповідне рішення.

Є також приклади судових рішень, які підтверджують такий підхід (Постанова ФАС Північно-Західного округу від 12.08.2005 N А56-25149/04).

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =