Головна
загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
І.А.Феоктістов, Н.А.Нечіпорчук, О.А.Красноперова. КОМЕНТАР ДО останні зміни в ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ, 2008 - перейти до змісту підручника

2.3.1. Плата за навчання

загрузка...

Стаття 217 Податкового кодексу РФ визначає перелік доходів, з яких не утримують ПДФО. Серед них оновлений п. 21 (Федеральний закон N 158-ФЗ). Згідно з ним з 2009 р. від оподаткування звільняються суми, які:

1) виплачені за навчання фізичної особи за основним і додаткових загальноосвітніх та професійних освітніх програм. Що відноситься до таких програм, сказано в ст. 9 Закону РФ від 10 липня 1992 р. N 3266-1 "Про освіту". До основних загальноосвітнім належать програми:

- дошкільної освіти;

- початкової загальної освіти;

- основної загальної освіти;

- середньої (повної) загальної освіти.

До основних професійним належать програми:

- початкової професійної освіти;

- середньої професійної освіти;

- вищої професійної освіти (програми бакалаврату, програми підготовки спеціаліста та програми магістратури);

- післявузівської професійної освіти.

Додаткова освітня програма включає в себе робочі програми навчальних курсів, предметів, дисциплін (модулів); ??

2) витрачені на професійну підготовку та перепідготовку співробітників в російських освітніх установах, мають відповідну ліцензію, яких іноземних освітніх установах, що мають відповідний статус.

10

Чинна редакція п. 21 ст. 217 Податкового кодексу РФ визначає, що ПДФО не потрібно утримувати, тільки коли оплачують навчання в освітніх установах, що мають відповідну ліцензію, дітям-сиротам віком до 24 років.

Треба сказати, що і зараз компенсаційні виплати, пов'язані, зокрема, з відшкодуванням витрат на підвищення професійного рівня працівників, не обкладаються ПДФО. Правда, на підставі п. 3 ст. 217 Податкового кодексу РФ.

Згідно ст. 21 Закону РФ N 3266-1 професійна підготовка має на меті прискорене придбання які навчаються навичок, необхідних для виконання певної роботи, групи робіт, і не супроводжується підвищенням освітнього рівня учня, тобто таке навчання не повинно бути пов'язано з отриманням нового вищої або середньої освіти.

Тобто дохід працівника при оплаті організацією його професійної підготовки у разі присвоєння йому додаткової кваліфікації на базі наявної освіти не обкладається ПДФО (Лист Мінфіну Росії від 7 травня 2008

N 03-04-06-01/124).

В іншому Листі Мінфін Росії роз'яснив, що, якщо роботодавець перераховує гроші за професійне навчання співробітників освітній установі, доходу з метою обчислення ПДФО також не виникає (Лист від 15 жовтня 2007 р. N 03-04 - 06-01/357). Правда, і тут чиновники обмовилися: це відбувається в разі присвоєння платнику податків додаткової кваліфікації на базі наявної освіти.

А якщо організація оплачує за свого працівника навчання в інституті, то ПДФО платити треба. Підстава - ст. 211 Податкового кодексу РФ. Виняток становить випадок, коли роботодавці оплачують вищу або середню освіту, одержуване фізичними особами відповідно до Положення про цільової контрактної підготовки фахівців з вищою і середньою професійною освітою з числа осіб, які навчаються за рахунок коштів федерального бюджету і бюджетів суб'єктів РФ, затвердженим Постановою Уряду РФ від 19 вересня 1995 N 942, або в порядку здійснюваної на основі державного замовлення перепідготовки згідно з Постановою РФ від 13 вересня 1994 р. N 1047 "Про організацію перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців федеральних органів виконавчої влади" та Указу Президента РФ від 7 лютого 1995 р. N 103 "Про державне замовлення на перепідготовку і підвищення кваліфікації державних службовців" за рахунок коштів федерального бюджету, бюджетів суб'єктів РФ і місцевих бюджетів. Про це сказано в Листі УФНС Росії по м. Москві від 28 грудня 2006 р. N 28-10/115515.

Отже, з наступного року можна буде не утримувати ПДФО, якщо фізичній особі оплатили навчання або компенсували витрати на нього.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =