загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
Ф.Н.Філіна, І.А.Толмачев. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: відповіді на всі спірні питання, 2008 - перейти до змісту підручника

21.1. Особи, що не платять податок

загрузка...

Чи зобов'язані підрозділи позавідомчої охорони сплатити до бюджету ПДВ при виставленні рахунку-фактури з виділенням суми податку (п. 5 ст. 173 НК РФ)? У Податковому кодексі РФ зазначено, що сума податку підлягає сплаті до бюджету при виставленні покупцеві рахунку-фактури з виділенням суми ПДВ, в тому числі платниками податків при реалізації товарів (робіт, послуг), операції з реалізації яких не підлягають оподаткуванню (п. 5 ст.

173).

З даного питання є дві точки зору.

Згідно офіційної позиції послуги, що надаються підрозділами позавідомчої охорони, не обкладаються ПДВ, але при виділенні суми ПДВ в рахунку-фактурі даний платник податків зобов'язаний перерахувати суму податку до бюджету (Лист МНС Росії від 29.06.2004 N 03 -1-08/1462/17 @ "Про оподаткування податком на додану вартість послуг, що надаються підрозділами позавідомчої охорони").

Є приклади судових рішень, які підтверджують такий підхід: Постанова ФАС Східно-Сибірського округу від 20.09.2006 N А33-32635/05-Ф02-4851/06-С1 у справі N А33-32635/05 , Постанова ФАС Східно-Сибірського округу від 19.09.2006 N А33-34398/05-Ф02-4814/06-С1 у справі N А33-34398/05.

У той же час є судове рішення, з якого випливає, що підрозділ позавідомчої охорони не повинно платити ПДВ до бюджету, навіть якщо виставить покупцеві рахунок-фактуру з виділенням суми податку (Постанова ФАС Московського округу від 07.12 .2005

N КА-А41/12095-05).

Інше цікаве запитання. Чи повинен посередник, який не є платником ПДВ і виставив рахунок-фактуру з виділенням ПДВ, перераховувати зазначений у такому рахунку-фактурі податок до бюджету (п. 5 ст. 173 НК РФ)? Згідно офіційної позиції посередник, який не є платником ПДВ, зобов'язаний виставити покупцеві рахунок-фактуру з виділенням суми податку від свого імені, якщо довіритель знаходиться на загальній системі оподаткування.

Обов'язки сплатити зазначений в такому рахунку-фактурі податок до бюджету у посередника не виникає (Лист Мінфіну Росії від 05.05.2005 N 03-04-11/98). Є приклади судових рішень та робіт авторів, підтверджують такий підхід (Постанова ФАС Західно-Сибірського округу від 12.12.2005 N Ф04-8832/2005 (17732-А03-25), Постанова ФАС Уральського округу від 30.05.2006 N Ф09-

4419/06-С2 у справі N А50-31188/05).

У той же час є судове рішення, з якого випливає, що посередник при виставленні рахунку-фактури від свого імені з виділенням суми ПДВ зобов'язаний сплатити зазначену суму до бюджету. Постанова ФАС Північно-Західного округу від 17.03.2006 у справі N А13-5207/2005-28 містить висновок суду про те, що посередник, який не є платником ПДВ, отримував від поручителя товар з урахуванням ПДВ та реалізовував його з урахуванням ПДВ, отримуючи суми податку на свій розрахунковий рахунок або в касу. Тому посередник зобов'язаний перерахувати отримані суми податку до бюджету.

Чи може неплатник ПДВ, виставляючи рахунки-фактури з виділенням суми податку та сплачуючи її до бюджету, приймати до відрахування "вхідний" податок (п. 1 ст. 171, п. 5 ст. 173 НК РФ)? Офіційна позиція полягає в тому, що особа, яка не є платником податку, не має права приймати до відрахування ПДВ, навіть якщо виставляє рахунки-фактури з виділенням суми ПДВ (Лист Мінфіну Росії від 30.06.2005 N 03-06-05-04/175). Є приклади судових рішень, які підтверджують такий підхід (Постанова ФАС Східно-Сибірського округу від 05.05.2006 N А10-450/05-Ф02-1956/06-С1 у справі N А10-450/05, Постанова ФАС Північно-Західного округу від 16.03 .2007 у справі N А21-11348/2005).

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =