загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
Ф.Н.Філіна, І.А.Толмачев. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: відповіді на всі спірні питання, 2008 - перейти до змісту підручника

19.7.3. ПДВ пред'явлений особою, яка не є платником податку

загрузка...
Є категорії осіб, які ПДВ не платять. Зокрема, це компанії та підприємці, які користуються звільненням за ст. 145 Податкового кодексу РФ або застосовують спецрежими. Згідно п. 5 ст. 173 Податкового кодексу РФ, якщо особи, які не є платниками податку, таки виставляють рахунок-фактуру з ПДВ, вони зобов'язані заплатити його до бюджету. Виникає питання: а чи можуть тоді їх покупці прийняти цей податок до відрахування? Чиновники відповідають на це питання негативно (Лист ФНС Росії від 17 травня 2005 р. N ММ-6-03/404 @). Мовляв, рахунок-фактура неплатника з виділеною сумою податку не може служити підставою для відрахування.
Причому податківців не бентежить той факт, що ПДВ до бюджету потрапляє.

Судді в даному випадку на боці платників податків. І знову ж арбітри посилаються на норми Податкового кодексу РФ: закон не передбачає можливості відмови у відрахуванні ПДВ, якщо продавець не є платником податків. До такого висновку прийшов ФАС Східно-Сибірського округу в Постанові від 9 листопада 2006 р. N А19-15156/06-52-Ф02-5920/06-С1 у справі N А19-15156/06-52. Згодні з колегами і судді інших округів. Див, наприклад, Постанови ФАС Західно-Сибірського округу від 27 грудня 2006 р. N Ф04-8538/2006 (29578-А02-42) у справі N А02-395/06, ФАС Поволзької округу від 19 квітня 2006

по справі N А55-21067/05-34, ФАС Уральського округу від 2 серпня 2006 р. N Ф09-2793/06-С7 у справі N А47-12835/04.

Тепер до більш конкретних ситуацій.

Так, ФАС Волго-Вятського округу в Постанові від 28 грудня 2006 р. у справі N А82-15226/2005-99 дійшов висновку, що платник податків обгрунтовано прийняв до відрахування ПДВ, виділений у рахунку- фактурі відділом позавідомчої охорони. При цьому той факт, що надання охоронних послуг з ПДВ льготируется, а значить, відділ не повинен був виділяти ПДВ в рахунках-фактурах, на думку суддів, на відрахування у покупця впливати не повинен.

У Постанові ФАС Північно-Західного округу від 4 грудня 2006 р. N А42-8562/2005 суд погодився з тим, що відрахування ПДВ був проведений правомірно. Навіть за умови, що рахунок-фактура був виставлений за послуги з ремонту морських суден у період стоянки в портах (згідно з пп. 23 п. 2 ст. 149 Податкового кодексу РФ реалізація подібних послуг на території Російської Федерації ПДВ не обкладається).

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =

енциклопедія  біфштекс  індичка  мус  наполеон