загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
Ф . Н.Філіна, І.А.Толмачев. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: відповіді на всі спірні питання, 2008 - перейти до змісту підручника

19.6. У яких випадках ПДВ включається у витрати

загрузка...
Отже, суми "вхідного" ПДВ, пред'явлені постачальниками товарів (робіт, послуг), майнових прав або сплачені при ввезенні товарів на територію РФ, підлягають відрахуванню. Тобто суми податку не враховуються у складі витрат при обчисленні податку на прибуток (податку на доходи фізичних осіб - для індивідуальних підприємців) (п. 1 ст. 170 Податкового кодексу РФ).

Проте з цього правила є винятки. Вони передбачені п. п. 2 і 5 ст. 170 Податкового кодексу РФ.

У п. 2 ст. 170 Податкового кодексу РФ перераховані ситуації, коли "вхідний" ПДВ включається у вартість товарів (робіт, послуг) і потім у складі цієї вартості списується в складі матеріальних витрат або інших витрат, у тому числі через амортизацію.

Що ж це за випадки?

1. Товари (роботи, послуги) придбані для використання в операціях, що не обкладаються

ПДВ.

2. Товари (роботи, послуги) використовуються для операцій, місцем реалізації яких не визнається територія Російської Федерації.

3. Організація або підприємець не є платниками ПДВ. Тобто застосовують спеціальні податкові режими: спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, переведені на ЕНВД і ЕСХН або звільнені від виконання обов'язків платника податків за ст. 145 Податкового кодексу РФ.

4.

Товари (роботи, послуги), майнові права використовуються для операцій, які не визнаються реалізацією відповідно до п. 2 ст. 146 Податкового кодексу РФ, якщо інше не встановлено гл. 21 Податкового кодексу РФ.

Що стосується банків, страхових організацій, недержавних пенсійних фондів, то вони можуть відразу списати "вхідний" ПДВ на витрати як самостійний вид інших витрат, пов'язаних з виробництвом і реалізацією. Про це сказано в п. 5 ст. 170 Податкового кодексу РФ. Додамо, що зазначені організації мають право самостійно вибрати, списувати чи їм ПДВ на витрати або приймати його до відрахування в порядку, передбаченому ст. ст. 171, 172 Податкового кодексу РФ. Правда, в останньому випадку їм доведеться і нараховувати податок при реалізації послуг. Обраний спосіб ці організації повинні закріпити у своїй обліковій політиці для цілей оподаткування і застосовувати його стосовно всіх здійснюваних операцій.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =

енциклопедія  біфштекс  індичка  мус  наполеон