загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
Ф.Н.Філіна, І.А.Толмачев. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: відповіді на всі спірні питання, 2008 - перейти до змісту підручника

19.4. Відрахування ПДВ при купівлі товарів (робіт, послуг) за готівку у роздрібних продавців

загрузка...
Нерідко організаціям та індивідуальним підприємцям доводиться купувати товари (роботи, послуги) через співробітників за готівку в роздрібній мережі. Виникає питання: чи можуть в цьому випадку вони одержати відрахування ПДВ? Справа в тому, що згідно з п. 7 ст. 168 Податкового кодексу РФ при реалізації товарів (робіт, послуг) за готівку організаціями роздрібної торгівлі безпосередньо населенню рахунок-фактура може не виставлятися. Замість нього покупцям видаються касові чеки або інші документи встановленої форми. Виникає питання: чи можна пред'явити до відрахування ПДВ без рахунки-фактури?

Чиновники в один голос стверджують, що в даному випадку ні про який відрахуванні говорити не доводиться (Лист МНС Росії від 13 травня 2004

N 03-1 - 08/1191/15 @). Згодні з чиновниками і деякі судді. Як приклад можна навести Постанова ФАС Північно-Західного округу від 24 січня 2005 р. N А66-7929/2004.

Інші судді вважають, що в описаній ситуації для відрахування ПДВ можна обійтися і без рахунку-фактури. Скажімо, судді ФАС Східно-Сибірського округу в Постанові від 6 вересня 2005 р. N А19-19681/03-40-41-Ф02-4064/05-С1 вказали, що при покупці товарів за готівку для застосування відрахувань уявлення рахунки-фактури не є обов'язковою умовою.

ФАС Уральського округу в Постанові від 31 жовтня 2006 р. N Ф09-9756/06-С2 у справі N А60-10109/06 дійшов висновку, що суми ПДВ з витрат на відрядження, які пред'являються до відрахування , можуть підтверджуватися не тільки рахунками-фактурами, а й іншими документами, а виділення в них окремим рядком ПДВ не є обов'язковим.

Згодні з колегами та представники ФАС Московського округу від 11 березня 2004 р., 18 березня 2004 N КА-А40/1554-04. Суд прийшов до висновку про правомірність застосування вирахування без рахунки-фактури, якщо товари (роботи, послуги) придбавалися відрядженим працівником, що діє в якості фізичної особи, яка не є індивідуальним підприємцем. Як зазначив суд, в такій ситуації рахунок-фактура в силу положень п. 7 ст. 168 Податкового кодексу РФ не оформляється, і вимагати його представлення на підтвердження вирахування неправомірно.

В іншій справі служителі Феміди визнали, що касовий чек при реалізації товару, виконанні робіт, наданні послуг за готівку замінює рахунок-фактуру та розрахункові документи. Тобто рахунок-фактура в разі придбання товарів (робіт, послуг) в роздріб за готівковий розрахунок для підтвердження вирахування не потрібен (Постанова ФАС Московського округу від 7 листопада 2005 р., 31 жовтня 2005 N КА-А41/10594-05) .

Аналогічні висновки містять Постанови ФАС Московського округу від 16 червня 2005 р., 14 червня 2005 р. N КА-А41/5111-05, ФАС Уральського округу від 31 жовтня 2006 р. N Ф09-9756 / 06-С2 у справі N А60-10109/06.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =