Головна
загрузка...
Авторське право / Аграрне право / Адвокатура / Адміністративне право / Адміністративний процес / Бюджетна система / Гірське право / Цивільний процес / Цивільне право / Європейське право / Житлове право / Виборче право / Інформаційне право / Виконавче провадження / Історія політичних вчень / Конкурсне право / Конституційне право зарубіжних країн / Конституційне право Росії / Криміналістика / Міжнародне право / Спадкове право / Право власності / Право соціального забезпечення / Право юридичних осіб / Правознавство / Підприємницьке право / Сімейне право / Соціологія права / Судова психіатрія / Судова справа / Митне право / Теорія та історія держави і права / Трудове право / Кримінальне право / Кримінальний процес / Фінансове право / Екологічне право / Ювенальна юстиція / Юридична антропологія / Юридична техніка / Юридична етика
Головна >
Юридичні науки >
Трудове право >
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський, А.Ф.Нуртдінова, Л.А.Чіканова. 500 актуальних питань по трудовому кодексу російської федерації: коментарі та роз'яснення, 2007 - перейти до змісту підручника

192. Які додаткові умови повинен дотримуватися роботодавець при залученні до роботи у вихідні, святкові та неробочі дні інвалідів та жінок, які мають дітей віком до 3 років?

загрузка...
Відповідно до ч. 7 ст. 113 ТК інваліди та жінки, які мають дітей віком до 3 років, можуть бути залучені до роботи у вихідні, святкові та неробочі дні тільки з їхньої письмової згоди і за умови, якщо така робота не заборонена їм за станом здоров'я відповідно до медичного висновку, виданими в порядку, встановленому федеральними законами та іншими нормативними правовими актами РФ.
При цьому зазначені працівники повинні бути під розпис ознайомлені зі своїм правом відмовитися від роботи у вихідний або неробочий святковий день.

Аналогічні додаткові умови для залучення до роботи у вихідні, святкові та неробочі дні передбачені також для матерів і батьків, які виховують без чоловіка (дружини) дітей у віці до 5 років, працівників, що мають дітей-інвалідів, і працівників, які здійснюють догляд за хворими членами їх сімей, відповідно до медичного висновку, а також опікунів (піклувальників) неповнолітніх (ст.

ст. 259, 264 ТК).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =