загрузка...
Авторське право / Аграрне право / Адвокатура / Адміністративне право / Адміністративний процес / Бюджетна система / Гірське право / Цивільний процес / Цивільне право / Європейське право / Житлове право / Виборче право / Інформаційне право / Виконавче провадження / Історія політичних вчень / Конкурсне право / Конституційне право зарубіжних країн / Конституційне право Росії / Криміналістика / Міжнародне право / Спадкове право / Право власності / Право соціального забезпечення / Право юридичних осіб / Правознавство / Підприємницьке право / Сімейне право / Соціологія права / Судова психіатрія / Судова справа / Митне право / Теорія та історія держави і права / Трудове право / Кримінальне право / Кримінальний процес / Фінансове право / Екологічне право / Ювенальна юстиція / Юридична антропологія / Юридична техніка / Юридична етика
Головна >
Юридичні науки >
Бюджетна система >
« Попередня Наступна »
Є.Ю. ГРАЧОВА. Коментар до Бюджетного кодексу Російської Федерації (постатейний), 1998 - перейти до змісту підручника

Глава 19.1. ЗДІЙСНЕННЯ БЮДЖЕТНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ СУБ'ЄКТІВ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ПРИ ВВЕДЕННІ ТИМЧАСОВОЇ ФІНАНСОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

загрузка...

Коментар до глави 19.1

У коментованій главі розглядається новий інститут - тимчасової фінансової адміністрації . Однією з найбільш значущих складових бюджетної реформи можна назвати інститут здійснення бюджетних повноважень органів державної влади суб'єктів Російської Федерації через введення тимчасової фінансової адміністрації. Інститут тимчасової фінансової адміністрації в суб'єктах був введений ще в 2003 р. Підставою введення тимчасової фінансової адміністрації є така ситуація, коли регіони мають борги у розмірі 30% від свого бюджету. Введення тимчасової фінансової адміністрації в суб'єкт Російської Федерації встановлено в законодавстві Російської Федерації. Згідно з пп. "Б" п. 1 ст. 26.9 Федерального закону "Про загальні принципи організації законодавчих (представницьких) і виконавчих органів державної влади суб'єктів Російської Федерації" (1) тимчасова фінансова адміністрація в суб'єкт Російської Федерації вводиться в тому випадку, якщо виникла внаслідок рішень, дій та (або) бездіяльності органів державної влади суб'єкта Російської Федерації прострочена заборгованість суб'єкта Російської Федерації по виконанню боргових і (або) бюджетних зобов'язань, визначена у порядку, встановленому Бюджетним кодексом Російської Федерації, перевищує 30% власних доходів бюджету суб'єкта Російської Федерації в останньому звітному році.

(1) СЗ РФ. 1999. N 42. Ст. 5005.

Метою введення інституту тимчасової фінансової адміністрації є надання допомоги суб'єкту Російської Федерації в оздоровленні його бюджету і фінансів в цілому, разом з тим введення тимчасової фінансової адміністрації можна розглядати і як втручання федерального центру в бюджетні повноваження суб'єктів Російської Федерації . Прийняття федеральним центром тимчасово на себе бюджетних повноважень суб'єктів Федерації встановлено ст. 7 БК РФ "Бюджетні повноваження Російської Федерації", в якій закріплено право Російської Федерації на "тимчасове здійснення окремих бюджетних повноважень органів державної влади суб'єктів Російської Федерації", виправдовує введення тимчасової фінансової адміністрації. Актуальність введення інституту тимчасової фінансової адміністрації підкреслює той факт, що більше половини суб'єктів Російської Федерації є реципієнтами. Очевидно, що такий стан речей могло виникнути у зв'язку з непропорційним розподілом фінансових ресурсів між центром і регіонами, більша частина коштів надходить у федеральний бюджет і в зв'язку з неефективним здійсненням своїх повноважень органами державної влади суб'єктів, які розраховують на фінансову допомогу з федерального бюджету.

Слід зауважити, що введення тимчасової фінансової адміністрації не передбачає прийняття на себе всього кола повноважень органів державної влади суб'єктів Російської Федерації, в законодавстві передбачено узгодження ряду дій органів державної влади суб'єктів Російської Федерації з тимчасової фінансової адміністрацією, також прийняття відповідними органами рішень, пропонованих тимчасової фінансової адміністрацією. Прийняття цих рішень пов'язане тільки з фінансовими питаннями в тому випадку, якщо тимчасова фінансова адміністрація діє самостійно.

Введення тимчасової фінансової адміністрації є частиною реформи фінансово-бюджетної реформи, що проводиться зараз в країні, і має сприяти зміцненню бюджетної системи держави.

Стаття 168.1. Поняття тимчасової фінансової адміністрації

Коментар до статті 168.1

Згідно ст. 168.1 Бюджетного кодексу тимчасова фінансова адміністрація є федеральним органом виконавчої влади, уповноваженим Урядом Російської Федерації підготовляти й здійснювати заходи з відновлення платоспроможності суб'єкта Російської Федерації, сприяти федеральним органам виконавчої влади у здійсненні окремих бюджетних повноважень органів виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, здійснювати і (або) контролювати здійснення окремих бюджетних повноважень виконавчих органів державної влади суб'єктів Російської Федерації. За змістом статті незрозуміло, що це за орган виконавчої влади, конкретно в статті цей орган не визначений, з чого випливає, що це чи Міністерство фінансів РФ, фінансові органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, або цей орган ще не створений. Необхідно чітко визначити компетенцію цього органу. Наприклад, якщо це Міністерство фінансів РФ, то слід включити до положення про Мінфіні РФ, яка служба в структурі Мінфіну РФ буде наділена повноваженнями тимчасової фінансової адміністрації. Якщо створити новий орган по здійсненню повноважень тимчасової фінансової адміністрації, то він повинен мати статус федерального органу виконавчої влади та включити в структуру федеральних органів виконавчої влади. Крім того, порядок призначення (звільнення з посади) голови тимчасової фінансової адміністрації повинен відповідати загальному порядку призначення таких осіб. Створений орган наділений повноваженнями як по нормативно-правовому регулюванню здійснюваної діяльності, так і володіти контрольними повноваженнями, хоча існує думка, що оцінку ефективності використання бюджетних коштів суб'єктів РФ слід надати Рахунковій палаті РФ.

Стаття 168.2. Підстави і порядок введення тимчасової фінансової адміністрації

Коментар до статті 168.2

Оскільки ефективне здійснення державної влади в Російській Федерації неможливо без дотримання принципів федералізму і демократії, велике значення має чітке визначення підстав та порядку такого тимчасового здійснення повноважень у фінансовій сфері.

Клопотання про введення тимчасової фінансової адміністрації подається до Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації Урядом Російської Федерації. Клопотання про введення тимчасової фінансової адміністрації в муніципальному освіту подається до Вищого Арбітражного Суду суб'єкта Російської Федерації вищою посадовою особою суб'єкта Російської Федерації (керівником вищого виконавчого органу державної влади суб'єкта Російської Федерації) і (або) представницьким органом муніципального освіти, головою муніципального освіти. Отже, тимчасова фінансова адміністрація вводиться в суб'єкт Російської Федерації рішенням Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації, в муніципальній освіті - рішенням арбітражного суду суб'єкта Російської Федерації. Згідно п. 1 ст.

168.2 БК РФ тимчасова фінансова адміністрація в суб'єкті Федерації вводиться рішенням Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації при здійсненні у справі про відновлення платоспроможності суб'єкта Російської Федерації в порядку, встановленому федеральним законом. Але в даний час така категорія справ у законодавстві не виділена. У Арбітражному процесуальному кодексі Російської Федерації є глава 28 "Розгляд справ про неспроможність (банкрутство)", але положення цієї глави не регулюють відносин, пов'язаних з неплатоспроможністю публічно-правових суб'єктів. У разі віднесення органів державної влади суб'єктів та органів місцевого самоврядування до категорії юридичних осіб це положення не може застосовуватися до неплатоспроможності суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення), так як недостатність бюджетних коштів - ця заборгованість відноситься до бюджету (публічно-правової освіти), а не до органу влади. Отже, необхідно передбачити в Арбітражному процесуальному кодексі процедуру розгляду справ про введення тимчасової фінансової адміністрації.

Із змісту статті також незрозуміло, хто ініціюватиме подачу позову про відновлення платоспроможності суб'єктів Федерації, можна припустити, що це кредитори суб'єкта Федерації. У зв'язку з цим зараз з'являються пропозиції про те, щоб передбачити ініціювання цього процесу будь-яким зацікавленим особою, з можливістю для Уряду Російської Федерації як самому ініціювати вирішення цих питань, так і в будь-який момент включитися в процес з клопотанням про введення тимчасової фінансової адміністрації. Але, як зауважують багато дослідників, такі пропозиції небезпечні, оскільки суб'єкт Російської Федерації є не простим суб'єктом права, а державним утворенням, що виконує соціальну функцію. Очевидно, що приватні або іноземні кредитори не зобов'язані враховувати цю обставину і будуть прагнути до задоволення власних інтересів. У законодавстві слід встановити строго обмежене коло осіб-ініціаторів даної процедури.

Згідно п. 1 ст. 168.2 Бюджетного кодексу Російської Федерації тимчасова фінансова адміністрація в суб'єкт Російської Федерації (муніципальному освіту) вводиться на термін до одного року. У статті не закріплений порядок встановлення терміну, мабуть, він має визначатися рішенням арбітражного суду. Слід зауважити, що тимчасова фінансова адміністрація не може бути введена на повний фінансовий рік, крім випадку, якщо введення тимчасової фінансової адміністрації не буде здійснено до кінця попереднього фінансового року. Але в останньому випадку вона не може сама формувати бюджет суб'єкта Федерації (муніципального утворення), що неодноразово наголошувалося в науковій літературі, видається, що положення Бюджетного кодексу в цій частині повинні бути скоректовані.

Згідно п. 3 ст. 168.2 Бюджетного кодексу РФ рішення про введення в суб'єкт Російської Федерації тимчасової фінансової адміністрації приймається у разі, якщо на момент прийняття даного рішення прострочена заборгованість по виконанню боргових зобов'язань у відповідності зі ст. 112.1 справжнього Бюджетного кодексу та (або) бюджетних зобов'язань суб'єкта Російської Федерації перевищує 30% обсягу власних доходів бюджету суб'єкта Російської Федерації в останньому звітному році за умови виконання бюджетних зобов'язань федерального бюджету перед бюджетом суб'єкта Російської Федерації.

Важливою умовою введення тимчасової фінансової адміністрації є виконання бюджетних зобов'язань по федеральному бюджету перед бюджетами відповідних суб'єктів Федерації. У цьому зв'язку необхідно припустити, що основною перешкодою для введення тимчасової фінансової адміністрації повинно бути не будь-яке невиконання федеральних бюджетних зобов'язань, а саме таке невиконання, яке вплинуло на можливість виконати бюджетні зобов'язання на рівні відповідного суб'єкта Федерації, що і призвело до їх невиконання в обсязі, достатньому для введення тимчасової фінансової адміністрації.

У розглянутому п. 3 ст. 168.2 БК РФ мова йде про невиконаних у встановлені терміни боргових зобов'язаннях суб'єкта Російської Федерації через простроченої заборгованості. Відповідно до ст. 112.1 під простроченою заборгованістю розуміється заборгованість суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти, що утворилася зважаючи невиконання або неналежного виконання у встановлений термін боргових зобов'язань суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти. У цій же статті в п. 2 визначається обсяг (розмір) простроченої заборгованості суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти, термін виконання яких настав, включаючи обсяг зобов'язань з повернення суми позики (кредиту), по сплаті відсотків на суму позики (кредиту), інших платежів , передбачених умовами позики (кредиту), угодами (договорами), укладеними від імені суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти, обсяг зобов'язань по виконанню державних гарантій суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти. В обсяг простроченої заборгованості суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти також включається сума неустойки (штрафів, пені) і відсотків, нарахованих за прострочення виконання боргових зобов'язань.

Що стосується муніципальних утворень, рішення арбітражного суду суб'єкта Російської Федерації про введення в муніципальній освіті тимчасової фінансової адміністрації приймається у разі, якщо на момент прийняття даного рішення виникла в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів місцевого самоврядування прострочена заборгованість по виконанню боргових зобов'язань у відповідності зі ст. 112.1 "Прострочена заборгованість за борговими зобов'язаннями суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти" Бюджетного кодексу РФ і (або) бюджетних зобов'язань муніципального освіти перевищує 30% обсягу власних доходів місцевого бюджету в останньому звітному фінансовому році за умови виконання бюджетних зобов'язань федерального бюджету і бюджету суб'єкта Російської Федерації перед бюджетом муніципального освіти.

 При винесенні рішення про введення тимчасової фінансової адміністрації враховується співвідношення прострочених зобов'язань з власними доходами відповідного бюджету, але в даному випадку слід звернути увагу, що відповідно до ст. 47 Бюджетного кодексу досить складно знайти якийсь інший джерело, крім субвенцій, який не відносився б до власних доходів відповідного бюджету.

 Згідно п. 3 ст. 168.2 Бюджетного кодексу РФ рішення про введення тимчасової фінансової адміністрації приймається у разі, якщо на момент прийняття даного рішення прострочена заборгованість по виконанню бюджетних зобов'язань суб'єкта Російської Федерації перевищує 30% обсягу власних доходів бюджету суб'єкта Російської Федерації в останньому звітному році. Слід визначити, про прострочену заборгованість за який фінансовий (звітний) рік йде мова. Очевидно, що повинна матися на увазі прострочена заборгованість за той же фінансовий рік, з власними доходами за який її співвідносять, тобто йдеться про прострочену заборгованість за зобов'язаннями за останній звітний рік. 

 Згідно п. 4 ст. 168.2 БК РФ під простроченою заборгованістю по виконанню бюджетних зобов'язань суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення), що виникла в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади суб'єкта Російської Федерації (органів місцевого самоврядування), розуміються не виконані у встановлений термін бюджетні зобов'язання суб'єкта Російської Федерації ( муніципального утворення), визнані як такі судом і (або) органами державної влади суб'єкта Російської Федерації (органами місцевого самоврядування), у тому числі при поданні Міністерства фінансів Російської Федерації (виконавчі органи державної влади суб'єкта Російської Федерації) бюджетної звітності. Отже, в якості другого варіанту розглянутої заборгованості (перший варіант невиконання боргових зобов'язань) виступають не виконані у встановлений термін бюджетні зобов'язання суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення), визнані як такі судом або органами державної влади суб'єкта Російської Федерації (органами місцевого самоврядування), в тому числі при поданні Міністерства фінансів Російської Федерації (виконавчі органи державної влади суб'єкта Російської Федерації) бюджетної звітності. 

 Відповідно до ст. 6 Бюджетного кодексу бюджетні зобов'язання - витратні зобов'язання, що підлягають виконанню у відповідному фінансовому році. Таким чином, бюджетні зобов'язання - це, по-перше, зобов'язання за один фінансовий рік, по-друге, зобов'язання, відображені в бюджеті на цей фінансовий рік. Витратні зобов'язання-обумовлені законом, іншим нормативним правовим актом, договором або угодою обов'язки публічно-правового утворення (Російської Федерації, суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти) або діє від його імені бюджетної установи надати фізичній або юридичній особі, іншому публічно-правової освіти, суб'єкту міжнародного права кошти з відповідного бюджету. Звідси випливає, що накопичилися за минулі роки витратні зобов'язання, не включені до бюджету поточного фінансового року, не визнаються бюджетними зобов'язаннями, і їх сумарний обсяг за кілька років не може бути підставою для застосування тимчасової фінансової адміністрації. 

 Слід зазначити, що саме поняття "витратні зобов'язання" сформульовано таким чином, що їх можна трактувати і як бюджетні, і як боргові зобов'язання. Отже, існує небезпека, що боргові зобов'язання можуть порахувати двічі - як боргові і як бюджетні. Якщо їх включити до витрат бюджету на конкретний фінансовий рік, вони стають бюджетними зобов'язаннями. У зв'язку з цим для суб'єкта Федерації це загрожує необгрунтованим введенням тимчасової фінансової адміністрації. 

 Для вирішення питання про введення тимчасової фінансової адміністрації в суб'єкт Російської Федерації принципове значення має вказівка ??на те, що прострочена заборгованість, у зв'язку з якою вводиться тимчасова фінансова адміністрація, виникла внаслідок рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади суб'єкта Російської Федерації. У даному випадку виникає питання: як співвідносяться прострочена заборгованість, яка може виникнути через те, що економічний потенціал суб'єкта не дозволяє збільшувати власні доходи, або, наприклад, через непередбачені обставини, з діями чи бездіяльністю органів державної влади суб'єкта Російської Федерації? Чи існує зв'язок між цими обставинами і як встановити, через що дійсно виникла прострочена заборгованість, чи варто брати до уваги персональний склад органів державної влади суб'єкта Федерації на момент введення тимчасової фінансової адміністрації? У Федеральному законі "Про загальні принципи організації законодавчих (представницьких) і виконавчих органів державної влади суб'єктів Російської Федерації" і в Бюджетному кодексі, п. 5 ст. 168.2, - тимчасова фінансова адміністрація в суб'єкт Російської Федерації (муніципальній освіті) не може бути введена протягом одного року з дня початку терміну повноважень (законодавчого) представницького органу. Отже, наявність простроченої заборгованості за бюджетними зобов'язаннями з урахуванням положень Закону, Бюджетного кодексу РФ про можливість оцінки їх невиконання тільки по останньому звітному році автоматично виключає застосування тимчасової фінансової адміністрації за дії одного персонального складу (скликання) представницького органу в період здійснення повноважень іншим персональним складом ( скликанням). 

 У п. 6 ст. 168.2 Бюджетного кодексу РФ встановлюється порядок призначення (звільнення з посади) голови тимчасової фінансової адміністрації, введеної в суб'єктах, затвердження структури та штатного розпису, фінансового забезпечення діяльності зазначеної тимчасової фінансової адміністрації, а також порядок призначення (звільнення з посади) голови тимчасової фінансової адміністрації, введеної в муніципальних утвореннях, затвердження структури та штатного розпису зазначеної тимчасової фінансової адміністрації. У цьому зв'язку можна відзначити, що в тому випадку, якщо функцію тимчасової фінансової адміністрації виконує постійно діючий орган, питання, зазначені в п. 6 ст. 168.2, вирішуються у загальновстановленому порядку, а якщо спеціально створюваний - застосовуються правила п. 6 ст. 168.2 БК РФ. 

 Стаття 168.3. Повноваження тимчасової фінансової адміністрації та голови тимчасової фінансової адміністрації 

 Коментар до статті 168.3 

 У статті перераховуються основні повноваження тимчасової фінансової адміністрації. 

 Керує діяльністю тимчасової фінансової адміністрації її голова, який також несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї Бюджетним кодексом повноважень. У статті дається перелік повноважень глави тимчасової фінансової адміністрації. 

 Глава тимчасової фінансової адміністрації повинен брати участь у засіданнях регіонального парламенту під час обговорення бюджету з правом дорадчого голосу і давати на нього свій висновок. Приймати закон про бюджет без позитивної резолюції тимчасового керуючого регіональні парламенти не мають права. 

 Постановою Уряду Російської Федерації від 3 жовтня 2006 р. N 599 затверджено Положення "Про призначення (про звільнення з посади) голови тимчасової фінансової адміністрації, введеної в суб'єктах Російської Федерації, про затвердження структури та штатного розпису, а також про фінансове забезпечення діяльності тимчасової фінансової адміністрації та організації проведення перевірки (аудиту) бюджетів суб'єктів Російської Федерації "(1). Згідно з Положенням призначення глави тимчасової фінансової адміністрації, введеної в суб'єктах Російської Федерації, здійснюється Урядом Російської Федерації за поданням Міністра фінансів Російської Федерації після прийняття у встановленому законодавством Російської Федерації порядку рішення про введення в суб'єкт Російської Федерації фінансової адміністрації. Звільнення з посади голови тимчасової фінансової адміністрації здійснюється Урядом Російської Федерації за поданням Міністра фінансів Російської Федерації після закінчення терміну діяльності фінансової адміністрації. 

 (1) СЗ РФ. 2006. N 41. Ст. 4255. 

 До глави тимчасової фінансової адміністрації пред'являються наступні кваліфікаційні вимоги: 1)

 наявність вищої професійної освіти за напрямом підготовки "економіка" або за спеціальністю "економіка і управління", засвідчене дипломом державного зразка або наукового ступеня кандидата або доктора економічних наук; 2)

 наявність досвіду професійної діяльності в галузі державного або муніципального управління, економіки, фінансів і кредиту - не менше 5 років, у тому числі стажу роботи на керівних посадах в органах державної влади Російської Федерації або в органах державної влади суб'єктів Російської Федерації, органах місцевого самоврядування або організаціях , діяльність яких пов'язана з економікою, управлінням, здійсненням фінансово-кредитних операцій, організацією бюджетного процесу бюджетів усіх рівнів, оподаткуванням, банківською справою, бухгалтерським обліком, аналізом, аудитом і статистикою не менше 3 років. 

 Фінансове забезпечення діяльності фінансової адміністрації здійснюється за рахунок коштів федерального бюджету, передбачених на зазначені цілі Міністерством фінансів Російської Федерації. 

 Проведення перевірки (аудиту) бюджету суб'єкта Російської Федерації здійснюється Федеральною службою фінансово-бюджетного нагляду в порядку, визначеному Міністерством фінансів Російської Федерації, за минулий період року, коли була введена фінансова адміністрація, і за попередній рік. 

 Стаття 168.4. План відновлення платоспроможності суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення) 

 Коментар до статті 168.4 

 У статті визначено порядок розробки плану відновлення платоспроможності суб'єкта РФ і (або) муніципального освіти, а також перераховані вимоги до змісту даного плану. 

 У п. 3 цієї статті зазначається, що проект плану відновлення платоспроможності суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення) узгоджується сторонами, що у провадженні у справі про відновлення платоспроможності суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення). Отже, проект плану вноситься головою тимчасової фінансової адміністрації на розгляд відповідних органів державної влади суб'єкта Російської Федерації. Водночас чітко не визначено правові наслідки неузгодження проекту плану усіма зацікавленими особами. Можна припустити, що в цьому випадку конфлікт дозволяється арбітражним судом, або якщо проект плану платоспроможності не прийнятий регіональною владою протягом відведеного часу, зовнішні керуючі повинні бути наділені правом внести його самостійно. 

 Стаття 168.5. Порядок складання та затвердження бюджету суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення) в умовах введення тимчасової фінансової адміністрації 

 Коментар до статті 168.5 

 У статтю включені норми, детально регламентують порядок складання та затвердження бюджету суб'єкта РФ (муніципального утворення) в умовах введення тимчасової фінансової адміністрації, яка бере участь у процесі прийняття нормативного правового акта про бюджет відповідного суб'єкта Російської Федерації, внесення змін і доповнень до нього. 

 Стаття 168.6. Порядок виконання бюджету суб'єкта Російської Федерації (місцевого бюджету) та здійснення контролю за його виконанням при введенні тимчасової фінансової адміністрації 

 Коментар до статті 168.6 

 У даній статті містяться норми, що регламентують компетенцію глави тимчасової фінансової адміністрації на стадії виконання бюджету суб'єкта РФ (місцевого бюджету), включаючи його контрольні повноваження за використанням бюджетних коштів головними розпорядниками, розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, а також одержувачами державних (муніципальних) гарантій. 

 Введення тимчасової фінансової адміністрації в суб'єкт Російської Федерації являє собою один з аспектів здійснення федеральними органами державних повноважень органів державної влади суб'єктів Федерації і поширене в світі як значимий інститут підвищення ефективності здійснення державної влади. У сучасних умовах багато суб'єктів Федерації мають непогашену заборгованість за позиками, що серйозним тягарем лягає на федеральний бюджет. Введення тимчасової фінансової адміністрації має підвищити відповідальність суб'єктів за проведену бюджетну політику в регіоні. Подібна міра дозволить більш жорстко контролювати витрати в тих суб'єктах Федерації, де обсяг федеральних дотацій досягає 80% коштів регіонального бюджету. Надалі передбачається поділ регіонів на чотири категорії, в сверхдотаціонних повинні вводитися різні обмеження, максимальним з яких є тимчасова фінансова адміністрація. При цьому кожен суб'єкт може уникнути зазначених заходів, прийнявши рішення про повну або часткову відмову від фінансової допомоги з федерального бюджету. 

 « Попередня  Наступна »
 = Перейти до змісту підручника =

енциклопедія  біфштекс  індичка  мус  наполеон