загрузка...
Авторське право / Аграрне право / Адвокатура / Адміністративне право / Адміністративний процес / Бюджетна система / Гірське право / Цивільний процес / Цивільне право / Європейське право / Житлове право / Виборче право / Інформаційне право / Виконавче провадження / Історія політичних вчень / Конкурсне право / Конституційне право зарубіжних країн / Конституційне право Росії / Криміналістика / Міжнародне право / Спадкове право / Право власності / Право соціального забезпечення / Право юридичних осіб / Правознавство / Підприємницьке право / Сімейне право / Соціологія права / Судова психіатрія / Судова справа / Митне право / Теорія і історія держави і права / Трудове право / Кримінальне право / Кримінальний процес / Фінансове право / Екологічне право / Ювенальна юстиція / Юридична антропологія / Юридична техніка / Юридична етика
Головна >
Юридичні науки >
Трудове право >
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський, А.Ф.Нуртдінова, Л.А.Чіканова. 500 актуальних питань по трудовому кодексу російської федерації: коментарі та роз'яснення, 2007 - перейти до змісту підручника

157. Які категорії працівників не можуть бути залучені до роботи в нічний час?

загрузка...
Враховуючи, що умови роботи в нічний час є відхиленням від нормальних умов праці і несприятливо впливають на здоров'я працівника, ч. 5 ст. 96 ТК забороняє залучати до роботи в нічний час вагітних жінок, працівників, які не досягли віку 18 років. Це безумовний заборону. Виняток з цього правила встановлено лише для осіб, що беруть участь у створенні і (або) виконанні художніх творів, та інших категорій працівників відповідно до ТК і іншими федеральними законами.

Що стосується інших працівників, також потребують особливого захисту (жінок, які мають дітей віком до 3 років, інвалідів, працівників, що мають дітей-інвалідів, а також працівників, які здійснюють догляд за хворими членами їх сімей відповідно до медичного висновку, виданими в порядку, встановленому федеральними законами та іншими нормативними правовими актами РФ, матерів і батьків, які виховують без чоловіка (дружини) дітей у віці до 5 років, а також опікунів дітей зазначеного віку), то вони можуть

залучатися до роботи в нічний час, але тільки з їхньої письмової згоди і за умови, що така робота не заборонена їм за станом здоров'я відповідно до медичного висновку, виданими в порядку, встановленому федеральними законами та іншими нормативними правовими актами РФ.

При цьому зазначені працівники повинні бути в письмовій формі ознайомлені зі своїм правом відмовитися від роботи в нічний час.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =

енциклопедія  біфштекс  індичка  мус  наполеон