загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
Ф.Н.Філіна, І.А.Толмачев. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: відповіді на всі спірні питання, 2008 - перейти до змісту підручника

14.2. Відвантаження не збігається з реалізацією

загрузка...
ПДВ необхідно нараховувати на дату відвантаження товарів, незалежно від дати переходу права власності. Є приклад судового рішення, що підтверджує цей підхід. У Постанові ФАС Далекосхідного округу від 16.01.2003 N Ф03-А51/02-2/2813 суд вказав, що датою здійснення обороту, оподатковуваного ПДВ, для підприємств, які застосовують облікову політику з метою оподаткування "по відвантаженню", є дата відвантаження продукції, а не її оплати. Причому ця дата не залежить від моменту переходу права власності, визначеного договорами на поставку цієї продукції.

Відповідно до іншої позиції ПДВ нараховується на дату переходу права власності (реалізації) незалежно від дати відвантаження, так як об'єктом оподаткування з ПДВ є саме реалізація.

У випадках, коли перехід права власності настає раніше чи збігається з датою відвантаження, продавець повинен визначати податкову базу по ПДВ на дату переходу права власності, яка встановлена ??в договорі з покупцем. Що стосується ситуації, при якій відвантаження настає раніше, ніж перехід права власності, то автор не згоден з думкою податківців (для ПДВ це не має значення, податок треба нарахувати на дату відвантаження), оскільки виходить, що податкова база з ПДВ з'являється раніше, ніж об'єкт оподаткування. При цьому автори вважають, що подібний підхід може призвести до суперечок з податковими органами.

92

В який момент слід визначати податкову базу при продажу будівлі, іншого об'єкта нерухомості (п. 3 ст. 167 НК РФ)? У Податковому кодексі говориться, що якщо товар не відвантажується і не транспортується, то передача права власності на нього прирівнюється до відвантаження.

Відносно колишньої редакції ст. 167 НК РФ Мінфін Росії в Листі від 26.10.2004 N 0303-01-04/1/85 роз'яснював, що момент визначення податкової бази визначається як день оформлення державної реєстрації права власності покупця на дані об'єкти. Офіційних роз'яснень, що відносяться до нової редакції ст. 167 НК РФ, ні. Автори роз'яснюють, що, оскільки відвантаження в даній ситуації не відбувається, податкова база визначається на дату реєстрації переходу права власності. Грошові кошти, отримані до цього моменту, включаються до податкової бази в якості передоплати.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =