Головна
загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
Ф.Н.Філіна, І.А.Толмачев. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: відповіді на всі спірні питання, 2008 - перейти до змісту підручника

13.2. Коли ПДВ може обчислюватися податковим органом

загрузка...
Розглянемо кілька цікавих питань.

Чи можуть податкові органи застосовувати розрахунковий метод, якщо платник податків не подає необхідні документи?

Є приклади судових рішень, згідно з якими визначити суму податку розрахунковим шляхом податковий орган може тільки в разі, якщо документи загублені і не можуть бути відновлені. Якщо ж документи не представлені з інших причин, то розрахунковий метод застосувати не можна.

Так, наприклад, в Постанові ФАС Східно-Сибірського округу від 02.06.2006 N А19-16190/05-5-Ф02-2599/06-С1 у справі N А19-16190/05-5 суд визнав (з посиланням на ст. 31 НК РФ) неправомірним застосування розрахункового методу при визначенні суми податку, що підлягає сплаті до бюджету, оскільки платник податків не подав доказів знищення документів.

При неподанні документів податковий орган не може застосовувати розрахунковий метод для визначення сум податку.

У Постанові ФАС Східно-Сибірського округу від 15.02.2005 N А19-10075/04-43-Ф02-186/05-С1 суд зробив наступний висновок: податковий орган може визначити суму податку розрахунковим шляхом, якщо документи, що підтверджують відрахування, були викрадені і платник податків не має можливості їх відновити.

Чи може податковий орган визначати суму податку розрахунковим шляхом, якщо платник податків не веде окремий облік за операціями, оподатковуваним по різних ставках? Є приклади судових рішень, в яких говориться, що за відсутності окремого обліку операцій, які оподатковуються за різними ставками, податковий орган не може визначити суму податку розрахунковим шляхом.

Наприклад, в Постанові ФАС Північно-Західного округу від 23.05.2005 N А05-14437/04-22 суд визнав неправомірним застосування податковим органом розрахункового методу при визначенні суми податку в відсутність роздільного обліку операцій, оподатковуваних за різними ставками.

На підставі яких даних визначається сума податку при використанні розрахункового методу? У п. 7 ст. 166 НК РФ зазначено, що податковий орган визначає суму податку розрахунковим шляхом на підставі даних про аналогічних платників податків. Є приклади судових рішень, згідно з якими сума податку розрахунковим шляхом може визначатися тільки на підставі даних про аналогічних платників податків (Постанова ФАС Західно-Сибірського

91

округу від 09.06.2005 N Ф04-3578/2005 (11868-А75-27), Постанова ФАС Північно-Західного округу від 17.10.2005 N А44-11417/04-С10).

У той же час є приклади судових рішень, в яких йдеться про допустимість використання даних самого платника податків (Постанова ФАС Далекосхідного округу від 20.06.2003 N Ф03-А37/03-2/1249).

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =