загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
Ф.Н.Філіна, І.А.Толмачев. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: відповіді на всі спірні питання, 2008 - перейти до змісту підручника

12.9. Момент визначення податкової бази з експорту

загрузка...
У який момент необхідно визначати податкову базу платникам податків, які не представляють митні декларації при реалізації робіт (послуг), передбачених пп. 2 і 3 п. 1 ст. 164 НК РФ? Відповідно до п. 9 ст. 167 НК РФ при реалізації експортних товарів (робіт, послуг), передбачених пп. 1 - 3, 8 і 9 п. 1 ст. 164 НК РФ, момент визначення податкової бази є останній день місяця, в якому зібрано повний пакет документів, що підтверджують податкову ставку 0 відсотків. У п. 9 ст. 165 НК РФ зазначено, що для підтвердження нульової ставки ПДВ платники податків повинні представити документи, передбачені ст. 165 НК РФ, у строк не пізніше 180 днів. Однак даний порядок не поширюється на перевізників, зазначених у пп.
2 і 3 п. 1 ст. 164 НК РФ, відповідно до п. 4 ст. 165 НК РФ не представляють до податкових органів митні декларації.

Офіційна позиція полягає в тому, що платники податків, які не становлять митну декларацію, повинні застосовувати загальний порядок визначення податкової бази, передбачений п. 1 ст. 167 НК РФ (або день відвантаження товарів (робіт, послуг), або день оплати, в залежності від того, яка з дат настане раніше). У Листі Мінфіну Росії від 12.03.2007 N 03-07-08/34 фінансове відомство роз'яснило, що оскільки з 1 січня 2006 р. з переліку документів, що підтверджують ставку 0 відсотків при наданні послуг з організації і супроводу перевезень, у тому числі послуг з експедирування, виключені митні декларації, то норма п.

9 ст. 165 НК РФ про 180-денному терміні щодо зазначених організацій

89

також не застосовується, а податкова база визначається відповідно до п. 1 ст. 167 НК РФ на момент надання послуг.

Відповідно до іншої позиції, висловленої в судових рішеннях, перевізники, що не представляють митну декларацію, повинні визначати податкову базу в останній день місяця, в якому будуть зібрані документи, передбачені п. 4 ст. 165 НК РФ. Оскільки правила п. 9 ст. 165 НК РФ на осіб, які не становлять митні декларації, не поширюються, час на збір документів не обмежений 180 днями (Постанова ФАС Північно-Західного округу від 20.07.2007 у справі N А05-331/2007, Постанова ФАС Далекосхідного округу від 04.07.2007 , 27.06.2007 N Ф03-А51/07-2/1631 у справі N А51-13744/2006-20-306).

У той же час є судові рішення про те, що платники податків, які не становлять митну декларацію, повинні визначати податкову базу в останній день місяця, в якому будуть зібрані документи, передбачені п. 4 ст. 165 НК РФ. При цьому на даних платників податків також поширюється 180-денний термін для збору документів (Постанова ФАС Північно-Західного округу від 11.07.2007 у справі N А56-41922/2006, Постанова ФАС Московського округу від 26.06.2007, 03.07.2007 N КА-А40 / 5912-07 по справі N А40-2003/07-107-16).

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =

енциклопедія  біфштекс  індичка  мус  наполеон