Головна
загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
Ф.Н.Філіна, І.А.Толмачев. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: відповіді на всі спірні питання, 2008 - перейти до змісту підручника

11.2.4. Реалізація книжкової продукції та ЗМІ

загрузка...
Офіційна позиція, виражена в Листі УМНС Росії по м. Москві від 23.12.2002 N 2411/62867 "Про податок на додану вартість", полягає в тому, що реалізація авторських прав на твори, пов'язані з освітою, наукою чи культурою, обкладається ПДВ за ставкою 10 відсотків.

Чи застосовується ставка ПДВ 10 відсотків при реалізації комплекту з книги та аудіо-або відеоносія або компакт-диска або дискети (п. 3 ст. 164 НК РФ)? Офіційна позиція Мінфіну Росії полягає в тому, що при реалізації комплекту, що складається з книжкової продукції (або продукції ЗМІ) та інформаційного носія (аудіо, відео, CD або магнітного), застосовується ставка ПДВ 18 відсотків. Такий висновок Мінфін Росії робить виходячи з того, що для комплектів товарів можливість застосування ставки ПДВ 10 відсотків не передбачена. У Листі Мінфіну Росії від 13.04.2005 N 03-04-05/11 "Про ставку ПДВ при реалізації комплекту товарів" фінансове відомство роз'яснює, що при реалізації комплекту, що складається з книжкової продукції та запису інформації на магнітному носії, має застосовуватися ставка ПДВ 18 відсотків.

Підстава - за ставкою 10 відсотків оподатковуються лише товари, коди яких названі в Постанові Уряду Російської Федерації від 23.01.2003 N 41. А коду, відповідного комплекту, що складається з книжкової продукції та магнітного носія, в Постанові немає.

Протилежної підходу дотримується Федеральна митна служба (Лист Федеральної митної служби від 26.05.2006 N 05-11/18275 "Про застосування ставки ПДВ"). Її думка така: до комплекту товарів потрібно застосовувати ставку 10 відсотків, тому що при ввезенні такий комплект проходить під одним кодом ТН ЗЕД, відповідним ставкою ПДВ 10 відсотків. Є приклади судових рішень, які підтверджують такий підхід. Так, в Постанові ФАС Московського округу від 12.08.2003 N КА-А40/4614-03 суд дійшов висновку, що реалізація комплекту з журналу і компакт-диска оподатковується ПДВ за ставкою 10 відсотків.

Підстава-компакт-диск є невід'ємною частиною журналу, пойменований у змісті журналу, реалізується в єдиній індивідуальній упаковці разом з журналом і окремо не продається, його зміст нерозривно пов'язано з вмістом журналу, його вартість окремо від журналу не встановлена.

Інший не менш цікаве питання пов'язаний з реалізацією книжкової продукції в електронному вигляді. Правда, з цього питання немає не тільки офіційної позиції, а й судової практики. Позиція авторів даного видання така. Книжкова продукція в електронному вигляді, зокрема поширювана на магнітних носіях, по мережі Інтернет або по каналах супутникового зв'язку, не підпадає під оподаткування за зниженою (10-процентної) ставкою податку. Таким чином, при доставці паперового підручника застосовується ставка ПДВ 10 відсотків, при пересиланні цього ж підручника у формі файлу по Інтернету ПДВ вже складе 18 відсотків.

Чи застосовується ставка ПДВ 10 відсотків при реалізації додатків до періодичним друкованим виданням (п. 3 ст. 164 НК РФ)? Є приклади судових рішень, згідно з якими

78

реалізація додатків до ЗМІ, які не є рекламними і не носять еротичного характеру, оподатковується ПДВ за ставкою 10 відсотків. Наприклад, в Постанові ФАС Московського округу від 28.07.2005 N КА-А40/7006-05 суд дійшов висновку, що реалізація брошур, які є додатком до газет з аналогічними назвами, обкладається ПДВ за ставкою 10 відсотків.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =