загрузка...
Головна >
Економічні науки >
Податки та оподаткування >
« Попередня Наступна »
Ф.Н.Філіна, І.А.Толмачев. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ: відповіді на всі спірні питання, 2008 - перейти до змісту підручника

11.2.3. Реалізація дитячого харчування

загрузка...
Тут є ряд цікавих моментів. Перше питання пов'язаний з тим, чи застосовується ставка ПДВ 10 відсотків при реалізації продукції, рекомендованої для дитячого харчування. Податковий кодекс РФ не містить роз'яснень з даного питання. Офіційної позиції немає. Однак є приклади судових рішень, згідно з якими ставка ПДВ 10 відсотків застосовується при реалізації товарів, як призначених для дитячого харчування, так і рекомендованих для цих цілей.

Наприклад, в Постанові ФАС Московського округу від 18.10.2005, 17.10.2005 N КА-А40/9137-05 суд зазначив, що ставка ПДВ 10 відсотків може застосовуватися при реалізації товарів, які рекомендовані для дитячого харчування. Підстава - податковим законодавством не встановлено безумовну вимогу про те, що товари мають бути саме призначені (а не рекомендовані) для дитячого харчування.

Інше важливе питання: чи застосовується ставка ПДВ 10 відсотків при реалізації дитячого харчування не в дитячі установи та організації? Є приклади судових рішень, згідно з якими для застосування ставки ПДВ 10 відсотків при реалізації дитячого харчування має значення не статус покупця, а віднесення самої продукції до категорії "дитяче харчування". Так, наприклад, в Постанові ФАС Центрального округу від 17.10.2005 N А09-18141/04-29 суд

77

дійшов висновку, що реалізація продовольчих товарів в дитячі установи сама по собі не тягне обов'язкового застосування ставки ПДВ 10 відсотків. У даному випадку значення має тип товару (дитяче харчування), а не покупець (дитяча установа). В іншому рішенні суду-Постанові ФАС Московського округу від 27.07.2005 N КА-А40/6877-05 - суд відхилив довід інспекції про те, що застосування ставки 10 відсотків з ПДВ для дитячого харчування можливо лише при реалізації продукції в дитячі установи та організації, оскільки податкове законодавство не містить зазначеної умови.

Ще один момент. Чи залежить ставка ПДВ 10 відсотків при реалізації дитячого харчування від оформлення та обсягу упаковки? В авторських консультаціях співробітники Мінфіну Росії вказують, що НК РФ не містить будь-яких обмежень за обсягом упаковки при застосуванні ставки ПДВ 10 відсотків при реалізації дитячого харчування.

Є приклади судових рішень, в яких суд визнавав право на застосування ставки ПДВ 10 відсотків при реалізації дитячого харчування, на етикетці якого не було напису "продукт дитячого харчування", так як Податковий кодекс РФ подібних умови не містить.

Наприклад, в Постанові ФАС Північно-Західного округу від 21.07.2004 N А56-34565/03 суд вказав, що гл. 21 НК РФ не містить поняття "продукти дитячого харчування" для цілей застосування пільги з податку на додану вартість. Згідно ст. 1 Федерального закону від 02.01.2000 N 29-ФЗ "Про якість та безпеку харчових продуктів", що підлягає застосуванню в силу ст. 11 НК РФ через відсутність відповідного поняття в гол. 21 "Податок на додану вартість" НК РФ, продуктами дитячого харчування визнаються харчові продукти, призначені для дітей віком до 14 років і відповідають фізіологічним потребам дитячого організму. Тому для визнання продукту дитячим харчуванням наявність на етикетці при зазначенні найменування продукції написи "продукт дитячого харчування" не обов'язково.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =

енциклопедія  біфштекс  індичка  мус  наполеон