загрузка...

трусы женские купить
« Попередня Наступна »

10.10.2. Податок на прибуток

Посібник, що виплачується за рахунок коштів ФСС РФ, не зменшує оподатковуваний дохід. Адже дані виплати не є витратами підприємства. По-іншому йде справа з посібником, виданим за рахунок підприємства за перші два календарних дні хвороби, - воно включається до витрат при розрахунку податку на прибуток (пп. 48.1 п. 1 ст. 264 Податкового кодексу

РФ).

Нагадаємо, що фірма може виплатити працівникові допомогу і більше встановленого ліміту або доплатити до його середнього заробітку, якщо він розпочав свою трудову діяльність недавно. Проте тут же виникає питання: чи можна врахувати такі виплати при розрахунку податку на прибуток?

У Листі від 15 червня 2004 р. N 03-02-05/4/19 Мінфін Росії висловив таку точку зору: суму доплати за лікарняними при розрахунку посібників можна врахувати при оподаткуванні.

Це стосується і суми перевищення фактично виплаченої допомоги над його максимальним розміром.

У ст. 183 Трудового кодексу РФ сказано, що розміри допомог та умови їх виплати встановлюються федеральними законами. Однак встановлене обмеження не означає, що фактичний розмір допомоги не може перевищувати ліміту. Він залежить виключно від середнього заробітку працівника, а також від загального трудового стажу. Тобто суму перевищення фактично виплачуваної допомоги над його максимальним розміром можна врахувати при розрахунку податку на прибуток. Тобто різниця, по суті, теж вважається посібником, тільки платити його повинна за свій рахунок фірма.

258

Тому суму доплати в межах середнього заробітку можна включати до витрат при розрахунку податку на прибуток.

10.10.

3. Єдиний соціальний податок і страхові внески

Допомоги по тимчасовій непрацездатності не обкладаються єдиним соціальним податком, в тому числі і виплачені за рахунок роботодавця. Про це сказано в пп. 1 п. 1 ст. 238 Податкового кодексу РФ. Також на лікарняні не нараховують страхові внески до Пенсійного фонду РФ, оскільки згідно ст. 10 Федерального закону від 15 грудня 2001 р. N 167-ФЗ "Про обов'язкове пенсійне страхування в Російській Федерації" база для обчислення страхових внесків збігається з базою по єдиному соціальному податку.

І, нарешті, внески на обов'язкове страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Їх нараховувати також не потрібно. Адже в п. 2 Переліку виплат, на які не нараховуються страхові внески до ФСС РФ (затв. Постановою Уряду Росії від 7 липня 1999 р. N 765), згадані допомоги з тимчасової непрацездатності.

А чи можна вважати посібником доплату до фактичного заробітку для цілей обчислення ЕСН і страхових внесків? Так, можна. Адже як ми сказали вище, сума, яка перевищує максимальний розмір допомоги, але виплачена в межах середнього заробітку, є посібником. З чим згоден і Мінфін Росії. Правда, чиновники роз'яснили, що доплати включаються до витрат при розрахунку податку на прибуток. Думається, що логіку Листи N 03-02-05/4/19 можна поширити і на інші податки, у тому числі ЕСН. А раз так, то платити соцналог з суми доплати до фактичного заробітку не потрібно на підставі пп. 1 п. 1 ст. 238 Податкового кодексу

загрузка...
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
загрузка...

загрузка...
енциклопедія  біфштекс  індичка  мус  наполеон